I i II rok magisterski (stacjonarny i niestacjonarny) konwersatorium (do wyboru)

„Kultura biznesu w Japonii”, koordynator prof. dr hab. Agnieszka Kozyra

Zajęcia zaplanowane zostały w II semestrze, ale w dniach 2-3 listopada 2017 odbędzie się 5 gościnnych wykładów w języku angielskim prof. Judit Hidasi z Budapest Business School, Faculty of International Management and Business (wykłady gościnne w I semestrze są integralną częścią programu tego konwersatorium, dlatego w II semestrze będzie o 5 zajęć mniej). W II semestrze przewidziane są prelekcje oraz lektura tekstów związanych z biznesem w Japonii (w tym użyteczne zwroty używane w trakcie komunikacji biznesowej)

Tematy wykładów prof. Judit Hidasi:

1. Macro- and micro business environment in Japan
2. Traditional values, business ethics, business behavior
3. Business Communication – language and interaction issues
4. Foreigners as partners, foreigners as employees of Japanese companies
5. Case-studies on Japanese-European business encounters

Zajęcia w I semestrze prof. Judit Hidasi (5 zajęć):
2 listopada (czwartek) 3 zajęcia: 11.30-13.00, 15.00-16.30, 16.45-18.15;
3 listopada (piątek) 2 zajęcia: 9.45-11.15, 11.30-13.00
(ze względu na gościnne wykłady niektóre inne zajęcia w tych dniach będą odwołane)

Zajęcia w II semestrze (8 zajęć) wtorek 16.45-18.15 sala Kotańskiego (daty zajęć zostaną podane na początku II semestru).